Akai představil MPC Live II

Druhá generace standalone MPC

Stejně jako MPC X a MPC ONE funguje MPC Live II plně jako standalone. AKAI PRO MPC Live II je poháněn integrovaným MPC softwarem, který uživatelům umožňuje využívat legendární pracovní postupy známé z předchozích verzí. Sedmipalcový dotekový displej s multitouch funkcní umoňuje přístup ke všem funkcím potřebným k vytvoření beatu nebo nahrávky od začátku až do konce. MPC Live II disponuje 5 novými tlačítky pro snažší editaci (Mute, Time correct, Mix).

MPC Software

Integrovaný řídící software (firmware) je vývojáři často upgradovaný a tak můžete vždy objevovat nové funkce a workflow, o které si uživatelé často psali. Novou verzi firmware jednoduše nahrajete pomocí USb kabelu případně přes externí disk.

Integrované reproduktory

MPC LIVE II je vůbec první z dlouhé řady MPC, které nabízí vlastní reproduktory. Nenápadné (zabudované v předním panelu, pod ochranou mřížkou), ale přesto dostatečně silné reproduktory nabídnou adekvátní výkon a kvalitu, tak abyste si svoji tvorbu mohli poslechnout kvalitně nejen na sluchátkách a to úplně kdekoliv … což se může například výborně hodit pro street performance.

16GB zvuková knihovna a nástroje

Také MPC Live II disponuje bohatou zvukovou knihovnou. Celkem 16GB vysoce kvalitnách samplů a smyček od renomovaných značek jako F9 Audio, Sonic Boom, Rawcutz, Sample Tools by Cr, Decap a dalších. Integrovány jsou i tři samostatné syntezátory Bassline, Tubesynth a Electric. Pro mix a mastering využijete poskytnuté nástroje od AIR Music.

Technické údaje:

– Samostatně funkční hudebně produkční studio (Music Production Center)
– Integrovaný stereo reproduktor pro přímý poslech (!)
– 7″ plnobarevný multidotekový LCD displej
– Integrovaná li-ion baterie s dlouhou výdrží
– Volitelné vstupy: Gramofonní RCA se uzemněním a stereo 1/4″ TRS
– 6 volitelných 1/4″ TRS výstupů (3x stereo)
– 1x Sluchátkový výstup: 1/8″ TRS
– 2x MIDI vstup / 2x MIDI výstup
– 16GB integrovaná pamět, 2GB RAM
– 2x USB 3.0 porty pro připojení Flash pamětí nebo MIDI kontrolerů
– 2.5″ SATA konektor (rozšiřitelná pamět s SSD/HDD)
– Slot pro paměťovou SD kartu
– Wi-Fi & Bluetooth připojení, Ableton Link!
– Funkční rovněž s MPC software 2.0 a vyšší jako kontroler (Mac/PC)
– Rozměry: 41.15 x 24.38 x 4.57 (cm)