Denon Engine OS ve verzi v1.5 s Soundcloud Go +, Beatport LINK

Engine DJ, vlajková loď DJ softwaru Denon, otevírá své hudební knihovny s nejnovější aktualizací Engine OS v1.5. Revize přichází s řadou nových funkcí, včetně nabídky Quick Source Menu, nově nainstalovaného detekčního algoritmu BPM a – pravděpodobně nejvýznamnější aktualizace – schopností umělců získat přístup ke dvěma hlavním streamovacím službám přímo na vašem hardwaru DJ: SoundCloud Go + a Beatport LINK.

Engine dříve povolil přístup k streamování ze služby TIDAL, což byl krok správným směrem – ale ve skutečnosti kolik DJů pravidelně používá TIDAL pro svou hudební produkci? Zahrnutí Soundcloud Go + a Beatport LINK je pro Engine obrovským krokem. Soundcloud a Beatport jsou přirozeně dvě (pokud ne nejvíce) běžně používané platformy pro umělce, kteří hledají a kupují hudbu pro jejich sety, jedná se o masivní bránu do prakticky nekonečné knihovny pro uživatele.

SoundCloud Go +

Integrace SoundCloud Go + umožňuje umělcům přístup k celé knihovně SoundCloud. To zahrnuje nejen jejich vlastní skladby a seznamy skladeb, ale také všechny skladby, alba nebo seznamy skladeb, které se jim líbily a uložily na jejich účet. Možnosti jsou zde nekonečné, protože platforma Soundcloud zahrnuje více než 25 milionů umělců.

Pojďme mluvit o kvalitě a logistickém výkonu. Integrace slibuje, že nyní můžete na svůj disk uložit BPM, klíčové a dokonce i smyčky a horké podněty pro stopy SoundCloud, které budou uloženy kdykoli budete stopu používat v budoucnu. K dispozici jsou také dvě možnosti přehrávání: MP3 128 kb / s na spodní hranici a volba AAC na 256 kb / s.

Beatport LINK

Služba Beatport LINK je pro tuto scénu relativně novější – byla spuštěna těsně před rokem. Poskytnutím přístupu k 9 mil + stopám platformy se LINK považovala za „nejsilnější sbírku tracků na planetě“. Jeho nové propojení s Engine OS ‚v 1.5 přináší platformu na jakékoli DJ zařízení, které je hostitelem zařízení Engine, takže můžete přistupovat k jejich rozsáhlé knihovně bez nutnosti propojení s počítačem.

Podobně jako integrace SoundCloud Go +, připojení Beatport LINK s Engine OS přichází se dvěma možnostmi přehrávání: optimalizované (128 kb / s AAC) a pokročilé (256 kb / s AAC). Umožní vám to také uložit údaje o výkonu.

Jedním z věcí, které s tímto připojením skutečně provádíme, je schopnost sledovat BPM a klíčové informace při prohlížení. Je zřejmé, že s velikostí knihovny Beatportu si můžeme představit, že procházení nekonečnými seznamy interpretů, seznamy skladeb a žánry může být složitější – takže jde o klíčovou součást umožňující umělcům bezproblémové používání služby.

Detekce BPM a rychlý zdroj

Dva zbrusu nové přírůstky aktualizace systému OS OS v1.5 jsou algoritmus detekce BPM a nabídka rychlého zdroje.

Algoritmus BPM prohlašuje, že je „bleskurychlý“ a nabízí možnost analyzovat stopy na jakémkoli zařízení s OS Engine. Poskytuje BPM a porazil umístění mřížky v přesnější verzi než předchozí verze Engine OS, podle společnosti. Pokud si to vyzkoušíte sami, dejte nám vědět, co si myslíte.

Nabídka Rychlý zdroj umožňuje snadno procházet zdroji – včetně možností streamování služeb a všech zařízení, která jste připojili. To znamená, že byste mohli přeskakovat ze stopy na Beatport LINK, přes jinou stopu z USB a ukončit hraní z SoundCloud Go +.

Další aktualizace Prime GO / 4/2

Za zmínku stojí několik dalších aktualizací, které přicházejí s verzí v1.5:

  • Schopnost ovládat úroveň prahu mikrofonní brány (na Denonu PRIME 4) 
  • Schopnost nahrávat mikrofony (na Denon PRIME 4, PRIME 2, PRIME GO) 
  • Schopnost deaktivovat crossfader (na PRON GO Denon) 
  • Přidána funkce Split Cue a možnost zaměnit kanály Split Cue (u PRON GO Denon)

Celkově vzato se jedná o výkonnou aktualizaci, která uživateli přináší bezplatnouDenon EngineDenon Engine cenu (pomocí níže uvedeného odkazu můžete aktualizovat EngineOS na zařízení Prime). Streamování spojení s SoundCloudem a Beatportem je rozšířením již působivé integrace TIDAL – to znamená, že pro majitele Prime, existuje ještě více možností pro masivní knihovny přímo na zařízení kdekoli, kde máte wifi.