Detailně – Denon DJ SC6000, SC6000M a mix X1850

Denon DJ ohlásil kompletní druhou generaci svých předních vlajkových lodí, jmenovitě přehrávače médií SC6000 Prime a SC6000M Prime a mixážní pult X1850 Prime. Mají mnohem větší dotykové obrazovky, lepší ovládací jogy, výkonnější software a více možností zobrazení pro prohlížení informací o stopách, zejména průběhů.

Podívejme se blíže na každé zařízení:

Přehrávače – SC6000 Prime & SC6000M Prime

Oba SC6000 Prime a SC6000M Prime mají obrovské 10,1″ multidotykové displeje s ovládacími gesty, díky čemuž jsou multimediální přehrávače s největšími dotykovými obrazovkami na současném trhu (SC5000 Prime a SC5000M Prime, které byly dosud ve své třídě, měly pouze 7 ″ obrazovky).

Mají také vnitřní šachtu pro instalaci pevných disků, které obsahují hudbu, podobně jako u Prime 4. Další novinkou je větší 8,5″ jog pro SC6000 Prime a SC6000M Prime, přičemž druhá z nich má hliníkový motorizovaný talíř s nastavení točivého momentu a vinylový vrchní jog, které lze vyjmout a vyměnit.

Jak SC6000 Prime, tak SC6000M Prime se dodávají s WiFi, umožňující přímé streamování přímo z TIDALu, a podle Denon DJ bude mít v budoucnu dokonce integraci SoundCloudu, Beatporu (Beatport-LINK).

Celkový vzhled obou přehrávačů je spíše o evoluci než o revoluci – opět se setkáme s LED osvětlením jako u SC5000 Prime a SC5000M Prime.

Software, na kterém oba přehrávače pracují, byl označen jako „Engine OS“ a umožňuje jim provádět on-the-fly analýzu skladeb bez nutnosti notebooku, spolu s dalšími funkcemi, jako je zámek tóniny, pitch, loop a scratch. Systém OS také umožňuje importovat USB disky připravené pro Rekordbox a použití na zařízení řady Prime.

Oba multimediální přehrávače si stále zachovávají vlastnosti svých předchůdců, mezi které patří výkonné pady, přehrávání ve dvou vrstvách, ovládací prvky Beat Jump a smyčky, nastavení citlivosti jogu a čtyř USB konektorů (jeden noteboo a tři USB jednotky) a slot pro SD kartu.

Pro DJ, kteří se chtějí hrát s notebooky, budou v budoucnu kompatibilní softwar Serato DJ, ačkoli Denon DJ neuvedl, zda budou pracovat s Traktorem, Rekordbox DJ nebo Virtual DJ.

Mixážní pult – X1850 Prime

Model X1850 Prime navazuje na předchozí model X1800 s přidáním elegantního nového vzhledu, který doplňuje nové přehrávače, a navíc má nové ovládací prvky FX Quantize pro těsné ladění efektů synchronizovaných s BPM. Stále má všechny funkce, díky nimž je X1800 úžasný mix, včetně robustního celokovové konstrukce, 4-kanálů s třípásmovými korekcemi, 16 efektů, OLED displeje, dva mikrofonní kanály, odesílání efektů, duální USB porty pro rychlé přepínání, RCA linkové a PHONO vstupy s přepínací maticí a 5-portový LAN hub pro připojení dalších přehrávačů médií a připojení zařízení StagelinQ.

Letmý pohled na budoucnost profesionálního DJingu?

Obrazovky jsou součástí každodenního života – naše chytré telefony se v podstatě staly dodatečnou přílohou. Většina naší práce se provádí před obrazovkou, naše zábava, dokonce i naše vztahy – platonické a romantické – mají k nim prvek obrazovky.

Není tedy divu, že další fází evoluce pro DJ vybavení by byly větší, schopnější obrazovky, které zobrazují více informací a umožňují vám provádět více věcí. Pioneer DJ si vedl cestu v roce 2000 se svým přehrávačem CDJ, ale na konci byl nedostatek inovací – klubový standard CDJ-2000NXS2 z roku 2010 má stále výkon a rozlišení „poslední generace“ a vypadal nevýrazně, když původní vyšel SC5000 Prime a SC5000M Prime.

Obrazovky na SC6000 a SC6000M Prime vypadají, že vyhodí jejich předchůdce z mediálních vody přehrávačů, a Denon DJ nyní vede z hlediska inovací: přinejmenším porazil Pioneer DJ pokud jde o představení vlajkového zařízení s velkou dotykovou obrazovkou, která skutečně funguje jako moderní telefon nebo tablet.

To znamená, že jak SC6000, tak SC6000M klesají z hlediska integrace DJ softwaru. S příchodem Serato DJ kompatibility funguje Denon DJ a bez dalších softwarových kompatibilit uvedených kromě Prime softwaru, vypadá to, že jejich použití bez notebooku je jediný způsob, jak jít nyní na start. Je pravda, že kdybych měl takovou sestavu, už bych si ani nevzal notebook na hraní, zejména s obrazovkou, která umožňuje snadné organizování a rychlé vyhledávání skladeb, ale pokud chcete, flexibilita je důležitá s novým standardem.

Zdá se, že mixážní pult X1850 je spíše estetickým upgradem než výkonným, i když vypadá skvěle a je perfektní kombinací pro nové SC6000 a SC6000M Prime. To, co se nám zdálo tak přitažlivé, je množství energie a ovládacích prvků, které Denon DJ sídlil ve svém šasi, které je rozměrově užší než u Pioneer DJ DJM-900NXS2. Díky tomu je skvělým mixem pro výkonné DJs, protože přehrávače, které jej obklopují, jsou potom blíž.