Streaming pro DJe – Beatport plně přináší svou službu LINK

Jak jsme již několikrat psali, Beatport chystal plnou podporu pro hraní ze streamovacích/cloudových knihoven. Teď přináší finální produkt Beatport LINK, kde lze v DJ softwarech hrát z celé knihovny Beatportu.

První informaci o akvizice fungující služby Pulselocker jsme reportovali v našem Profi-DJ Magu po jeho zrušení v roce 2017 viz -> profi-dj.cz/profi-dj-mag/beatport-prevzal-streamovaci-pulselocker-pod-sva-kridla

Posléze se s updaty z konference v Amsterdamu (ADE) dostal progress až k nové S2ce od Natvie Instruments, kde byl zpomenut hotový Beatport LINK pro Traktor viz -> profi-dj.cz/profi-dj-mag/beatport-link-pro-streamovani-v-dj-softwarech

Dvě novinky od Beatportu

Nyní jsme se dočkali dne, kdy Beatport vyšel ven ve spolupráci s Pioneerem a jejich novou konzolí DDJ-200 (kompletní podrobné informace rozepsány v detailu produktu) s Beatport LINK a CLOUD produkty. Samotný Beatport Cloud je obsažen v Beatport LINK produktu – jedná se o upgrade k dosavadnímu obyčejnému účtu na Beatportu, který umožní preview tracku kdekoliv, neomezený počet redownloadu atd.

BEATPORT LINK pro DJské softwary, co to znamená?

Beatport jakožto jeden z hlavních obchodů pro nákup hudby v digitální podobě má v zásobě 7 milionů tracků a to nyní znamená velký potenciál pro trh se streamingem pro DJe. DJ si ve skutečnosti uvnitř svého oblíbeného softwaru (Traktor, Serato, Rekordbox) jednoduše vyhledá tracky z online uložiště Beatportu a bude je moci načíst pro přehrátí a míchání v setu. Toť hodně v kostce koncept Beatport LINK a sreamingu pro DJe. Samozřejmostí je subscription model a to rovných 15€ měsíčně za všechny songy z Beatportu, proč ne!

Podpora pro hlavní DJ softwary se chystá na podzim tohoto roku – očekáváme v Amsterdamu na konferenci opět. Již nyní funguje například Algoriddim DJ Pro s načítáním songů ze Spotify/Soundcloudu a aktuálně také nová verze WeDJ od Pioneeru. Na loď streamingu pro DJe lze naskočit přímo na webu Beatportu link.beatport.com.